Kochane Pacjentki stało się!

Przychodzimy dla Was z super wiadomościami ! Na prośbę wielu z Was.. poruszyliśmy niebo i ziemię, uruchomiliśmy nasze kontakty … iiiiii…. od grudnia startuje u nas Weekendowa Szkoła Rodzenia „Bocianek”, która oferować będzie dla Was cały weekend wrażeń- przepełniony praktyczną wiedzą, znakomitych specjalistów.

O naszej kadrze możecie szerzej poczytać niżej, jednak gwarantujemy Wam 100% wiedzy, zdobywanej latami, popartej praktyką. Nie będziemy owijać w bawełnę i poruszymy z Wami wszystkie ważne aspekty!

Zaznaczymy, na co zwrócić uwagę, a także pokażemy Wam, jak zadbać o siebie i maluszka za sprawą codziennej pielęgnacji, ćwiczeń i właściwej diety.

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc!
Szkoła Rodzenia Strzelin
Stworzenie naszego programu miało na celu zawarcie
wszelkich istotnych aspektów,
które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć.

Skupiłyśmy się zatem na interesujących rzeczach,
nie boimy się także poruszania trudnych tematów
- z doświadczenia wiemy, że często wiele kobiet wstydzi się
zapytać o różne rzeczy.

Stworzyłyśmy zatem grupę silnych kobiet, które znają się na rzeczy,
przekażą Wam wiedzę w prostym, zrozumiałym języku,
odpowiedzą na nurtujące pytania,
a także udzielą wielu cennych wskazówek,
których w Internecie nie znajdziecie :)

Uwaga uwaga!!

Do naszego zespołu dołączyła neurologopeda Elżbieta Paulińska!

Uczestnicy szkoły rodzenia Bocianek bezpłatnie będą mogli skonsultować i zrobić diagnostykę wędzidełka podjęzykowego, sprawności języka i triady funkcyjnej, co jest potrzebne do karmienia oraz pózniejszej funkcji mowy, rzucia i połykania.

Nasza kadra

Ewelina ButyńskaPołożna kliniczna

Nazywam się Ewelina Butyńska. Jestem położną pracującą na Sali Porodowej szpitala klinicznego oraz edukatorem laktacyjnym.

W zawodzie pracuję od 2006 roku ( położna z powołania i wyboru). Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Przez całą dotychczasową karierę towarzyszę kobiecie i jej rodzinie w najważniejszym okresie jej życia jakim jest ciąża, poród i połóg.

Z radością odkrywam w sobie umiejętność pomagania rodzącym w chwilach trudnych, wspierania ich kobiecych zdolności rodzenia.

Poród jest wydarzeniem naturalnym a jednocześnie magicznym.


Barbara Gołuch-KunaTerapeutka uroginekologiczna, terapeutka pediatryczna

Nazywam się Barbara Gołuch-Kuna. Od 2010 roku jestem właścicielką Ośrodka Intensywnej Rehabilitacji Ruchowej „Fizjo-Med”. Jednak moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się już dużo wcześniej.

Od 2004 roku dzięki kursom i szkoleniom zyskałam wiedzę, która pozwala mi pracować z pacjentami zmagającymi się z różnymi problemami. W chwili obecnej zakres moich zarysowań jest dosyć obszerny :) Jestem terapeutką pediatryczną ( w tym praca z maluszkami oraz praca ze starszymi dziećmi pod kątem wad postawy), terapeutką integracji sensorycznej, terapeutką cranio-sacralną, terapeutką stomatologiczną, a także odkryłam nową pasję i zostałam terapeutką uroginekologiczną. Dodatkowo zostałam także doradcą chustonoszenia ClauWi i bardzo chętnie zapoznam z tą metodą przyszłe i obecne mamy.

Z fizjoterapią związane jest całe moje życie, zarówno te prywatne, jak i służbowe. Uwielbiam pracę z dziećmi oraz kobietami borykającymi się z różnymi problemami uroginekologicznymi. Bardzo często wolne weekendy spędzam na kursach i obmyślaniu nowych planów, realizacji pomysłów. Jednym z moich marzeń, które przewijało się w mojej głowie, była szkoła rodzenia o której myślałam już od ponad 6 lat.

Moje marzenia przeważnie stają się moimi celami i dążę do ich realizacji. Tak więc właśnie powstała Szkoła Rodzenia, z której stworzenia jestem bardzo dumna !!


Ewelina Gałęziowska Dietetyczka kliniczna

Nazywam się Ewelina Gałęziowska i w życiu codziennym jestem dietetykiem. Ukończyłam studia na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na specjalizacji Żywienie Człowieka (z piątką na dyplomie!:)).

Od 5 lat pracuję jako dietetyk z Pacjentami hospitalizowanymi, realizuję zajęcia żywieniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzę Pracownię Dietetyczną, w której każdego dnia pomagam osobom z chorobami autoimmunologicznymi (m.in. Hashimoto), insulinoopornością, PCOS, niepłodnością, cukrzycą typu 2.

Kobietom służę dietetycznym wsparciem na każdym etapie ich macierzyństwa - od planowania, przez ciążę, aż po rozszerzanie diety Maluszka. W swojej pracy staram się jednak zastępować słowo „dieta” by pokazać innym, że aby fajnie jeść, nie trzeba wielkich wyrzeczeń. Pomagam innym odnaleźć się w świecie właściwego odżywiania, ale tak na spokojnie, bez stresu i paniki. Za to z efektami! Marzy mi się rzeczywistość, w której zdrowa dieta staje się stylem życia, a nie krótkotrwałą przygodą, po której ludzie wracając do starych nawyków "ze zdwojoną siłą". Na swoich profilach w portalach społecznościowych, staram się inspirować innych. Znajdziecie tam wiele łatwych przepisów, do których wykonania wystarczą proste, sezonowe, najczęściej tanie produkty. Oczywiście i mi zdarza się zjeść pizze i zagryźć ją lodami! Najważniejszy jest balans i świadomość, że w zdrowym żywieniu powinien królować... zdrowy rozsądek!

Dietetyka jest nauką interdyscyplinarną, stale ewoluującą, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę na kursach, szkoleniach i w oparciu o branżowe czasopisma. Moją pasją jest praca z drugim człowiekiem, moim zainteresowaniem – żywienie, moim zamiłowaniem – gotowanie. Wszystko to łączę w zawodzie dietetyka i dlatego uwielbiam swoją pracę!

Szkoła rodzenia program

Dzień 1 - sobota

Czas trwania: 10:00 - 14:00

 • Zdrowa ciąża.
 • Dolegliwości w czasie ciąży.
 • Zwiastuny porodu.
 • Poród fizjologiczny.
 • Cięcie cesarskie.

Dzień 2 - niedziela

Czas trwania: 9:00 - 13:00

 • Dieta w czasie ciąży i połogu.
 • Połóg okiem fizjoterapeuty uroginekologicznego i położnej.
 • „Jestem mamą i co teraz?” – czyli instrukcja obsługi maluszka.
 • Chustonoszenie i „masaż motylkowy”
 • Pytania od uczestników + kinesiotaping.
 • Pierwsza pomoc niemowlęca.

Kogo do nas zapraszamy?

Zapraszamy kobiety od 30 tygodnia ciąży wraz z osobą towarzyszącą, która będzie udzielać Wam wsparcia. Osobą towarzyszącą mogą być mąż, partner, mama, siostra, czy przyjaciółka... Tak naprawdę każdy, kto jest dla Was ważny i chciałybyście żeby był z Wami w tym dniu. Ze względu na to, że grupa będzie kameralna - prosimy by zabierać wyłącznie jedną osobę towarzyszącą.

Co należy ze sobą zabrać?

 • Duży ręcznik kąpielowy
 • Obuwie zmienne
 • Kartę ciąży
 • Zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń. *

* W przypadku, gdy nie jest możliwe uzyskanie zaświadczenia od lekarza ze względu na zagrożoną ciążę lub z powodu innych przeciwwskazań - prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją. Uwzględnimy wtedy takie informacje i dostosujemy program do grupy.

Czas zajęć:

Weekendowa Szkoła Rodzenia „Bocianek” przewiduje dwudniowe spotkanie. W sobotę w godzinach 10:00-14:00 oraz w niedzielę w godzinach 9:00-13:00.

Tak intensywny kurs ma na celu omówienie wszystkich ważnych rzeczy bez rozciągania ich w czasie. Pierwszy dzień obejmuje aspekty związane z matką i porodem, a w drugim dniu skupimy się na połogu i prawidłowej opiece nad maluszkiem.

Czy w przypadku, gdy zabraknie dla mnie miejsca możliwe jest zapisanie się na listę rezerwowych?

Oczywiście!

Wiemy, że ilość miejsc jest ograniczona… Jednak jesteśmy też tylko ludźmi i wiemy, że są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zatem do każdego kursu uruchomiona zostanie także lista rezerwowa.

Gdy tylko zwolni nam się miejsce- będziemy dzwonić do następnych kobietek.

DOŁĄCZ DO NAS :)