Pinopresura - czym jest?

Jedną z najskuteczniejszych metod w leczeniu dolegliwości bólowych i łagodzeniu skutków urazów jest pinopresura. Pinopresura to polska metoda zaczerpnięta częściowo od prof. Barbasiewicza, który stworzył klawiterapię. Stanowi połączenie akupunktury, akupresury, refleksoterapii oraz terapii manualnej. Jest pomostem łączącym medycynę konwencjonalną z niekonwencjonalną.

Pinopresura – co ją wyróżnia?

Pinopresura jest zabiegiem o działaniu terapeutycznym, podczas którego wykorzystywane/uruchamiane są mechanizmy samoleczenia organizmu. Stanowi kompleksową terapię odruchową, która wykorzystuje specjalistyczne narzędzia. Koncepcja pinopresury bazuje na dalekowschodniej wiedzy leczniczej połączonej z popularnymi terapiami manualnymi, dzięki czemu przynosi tak dobre efekty.

Pinopresura dzieli pacjentów ze względu na różnice w budowie ciała, zgodnie z teorią pięciu elementów według medycyny chińskiej DAO.

Image

W typologii wyróżnia się ziemię, ogień, powietrze, wodę  – każdy pacjent dopasowany jest do jednej z grup, a wpływ na to ma wiele zmiennych, takich jak rodzaj reakcji na ból, jakość poczucia kinestetyki, typ budowy, czy nadrzędny układ regulacyjny. Po dopasowaniu osoby do danej kategorii dobiera się odpowiednie techniki terapeutyczne, które pomogą w efektywnej rehabilitacji.

Jest to terapia dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Typ leczenia i przebieg zabiegów jest zależny od osoby i rodzaju schorzenia. Pinopresura w Strzelinie przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy zrobią wszystko, aby pacjent wrócił jak najszybciej do pełnego zdrowia.

Image

Techniki stosowane w pinopresurze to:

 • suche igłowanie,
 • mobilizacja stawów,
 • pinowanie / gradowanie / odreagowanie
 • terapia brzucha
 • aku ucha – aurikuterapia
Pinopresura może być uzupełnieniem innej terapii. Często łączy się ją z technikami manualnymi, takimi jak masaż klasyczny, leczniczy, powięziowy czy sportowy. W przypadku głębszych urazów i przeciążenia mięśni jest uzupełnieniem fizykoterapii.

Pinopresura – wskazania

Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • urazy sportowe,
 • dolegliwości mięśniowo-powięziowe,
 • blizny pozabiegowe,
 • niektóre choroby neurologiczne,
 • ograniczenia zakresu ruchomości w stawach,
 • wady postawy.
 • ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa

Co więcej, do wskazań zalicza się także problemy o podłożu psychosomatycznym oraz zaburzenia ruchu po niektórych zabiegach. Pinopresura Wrocław cały czas się aktywnie rozwija. Zabiegi tego typu stosuje się w schorzeniach jak: pięta Haglunda, zapalenie ścięgien, czy łokieć golfisty.

Pinopresura – efekty

Pinopresura to nieinwazyjny sposób rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej.  Jest terapią holistyczną wywierającą wpływ na sferę psychiczną i fizyczną pacjenta. Dzięki temu metoda świetnie się sprawdza w leczeniu wszelkich schorzeń neurologicznych i ortopedycznych, szybko eliminuje urazy mięśniowo-powięziowe, uporczywe migreny oraz bóle kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Zabieg pobudza regulację układu współczulnego, zmniejsza przewlekłe napięcie mięśni, a przez to działa odstresowująco.

Pinopresura stymuluje krążenie krwi, usprawnia metabolizm na poziomie komórkowych oraz szybko i efektywnie zmniejsza opuchliznę i obrzęki. Jest wielofunkcyjną metodą, która pomaga w usprawnianiu blizn po operacjach oraz pomaga w nieuleczalnych chorobach o podłożu neurologicznym, np. stwardnienie rozsiane i parkinsonizm. Pinopresura reguluje funkcjonowanie całego organizmu, przywracając w nim równowagę.

Warto poczytać

Znajdziesz tutaj informacje na temat zdrowia, naszych zabiegów, promocji i wiele innych przydatnych nowości.

DOŁĄCZ DO NAS :)