COVID-19 to choroba wieloukładowa
i wieloobjawowa.  Wiele osób które ją przeszły zmaga się z pochorobowymi komplikacjami obejmującymi między innymi: osłabienie stanowiące dominującą dolegliwość, problemy
z dusznością, kaszel, bóle głowy, bóle mięśni, bóle w klatce piersiowej, obrzęki, a także powikłania sercowo-naczyniowe, neurologiczne, nefrologiczne. Pojawia się też ryzyko zakrzepów.
 Przedstawiamy zatem program sanatoryjnej terapii postcovidowej w naszym Ośrodku.
Terapia postcovidowa zawierać będzie terapię oddechową, ruchową, zabieg fizjoterapetyczny. Pacjent znajdował się będzie pod stałą opieką fizjoterapeuty, prowadzony będzie pomiar ciśnienia i tętna, a fizjoterapeuta będzie stale monitorował przebieg terapii.
rekonwalescencja
 
Cele terapii:
- regeneracja organizmu po przebytym zakażeniu wirusem
- regeneracja górnych i dolnych dróg oddechowych - CEL NADRZĘDNY
- zwiększenie pojemności płuc oraz polepszenie saturacji
- ewakuacja wydzielin oraz zalegań z drzewa oskrzelowego oraz płuc
- detoksykacja organizmu z naciskiem na układ oddechowy
- zwiększenie mobilności oraz zakresów w stawach
- ogólna regeneracja organizmu oraz szybsza rekonwalescencja
 
Z czego zatem będzie składać się dzień terapeutyczny?
Na początek zaczniemy od podstaw: wywiad
z pacjentem, pomiar ciśnienia i tętna, a także dostosowanie terapii do możliwości pacjenta. Następnie krótka rozgrzewka, a później zaczynamy ćwiczenia. Pod czujnym okiem fizjoterapeuty pacjent rozpoczyna terapię na bieżni lub rowerku stacjonarnym z terapią wodorem. Po tym czasie, aby uspokoić oddech- prowadzimy już samą terapię wodorem przez 30min. W tym czasie pacjent odpoczywa i regeneruje się. Po wodoroterapii czeka na niego jeszcze jeden przyjemny zabieg - magnetoterapii. W zależności od dostępności- magnetoterapia jest wykonywana przed rozpoczęciem dnia terapii lub po.
 
Można skorzystać z turnusu 5-cio lub 10-dniowego.
Zapraszamy do zapisów!
 

DOŁĄCZ DO NAS :)