Są dwa główne powody dla których warto się wybrać do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Pierwszy to profilaktyka i chęć nauczenia się bądź sprawdzenia czy prawidłowo ćwiczysz mięśnie dna miednicy. Profilaktyka jest ważna dla wszystkich kobiet bez wyjątku. Grupą, dla której jest szczególnie istotna są kobiety aktywne fizycznie, przygotowujące się do ciąży, będące w niej lub po porodzie czy wchodzące w okres menopauzalny. Jak widzisz, każda kobieta dbająca o swoje zdrowie lub chcąca pozytywnie wpłynąć na satysfakcję seksualną powinna zainteresować się tym tematem. Najlepiej zrobić to pod okiem specjalisty w gabinecie.

Czytaj więcej...

Ból w obszarze miednicy dotyka coraz większej ilości kobiet. Może pojawić się w każdym wieku, dotyczy czasem też kobiet w ciąży. Dolegliwości bólowe związane są zazwyczaj ze wzmożonym napięciem mięśni, więzadeł lub powięzi. Zadaniem fizjoterapii jest lokalizacja tych napięć, ich rozluźnienie oraz działania przeciwbólowe.

Czytaj więcej...

COVID-19 to choroba wieloukładowa
i wieloobjawowa.  Wiele osób które ją przeszły zmaga się z pochorobowymi komplikacjami obejmującymi między innymi: osłabienie stanowiące dominującą dolegliwość, problemy
z dusznością, kaszel, bóle głowy, bóle mięśni, bóle w klatce piersiowej, obrzęki, a także powikłania sercowo-naczyniowe, neurologiczne, nefrologiczne. Pojawia się też ryzyko zakrzepów.
Czytaj więcej...

DOŁĄCZ DO NAS :)